Individuálne aktivity

DSC_1647


Hovorí sa, že človek je pánom svojho času. Ale čo robiť vtedy, keď toho času máme k dispozícii až príliš veľa. Vtedy si ho musíme vyplniť nejakou činnosťou, lebo inak by nám ten čas plynul veľmi pomaly. Mnohí naši klienti majú radi spoločné aktivity vo väčšom kolektíve, ktoré organizujeme v spoločenských miestnostiach alebo v jedálni nášho zariadenia. Avšak niektorí klienti si svoj voľný čas veľmi radi organizujú samy, robia to, čo ich baví a zaujíma.

Niektorí si radšej sami nerušene čítajú na izbe knihy z domováckej či obecnej knižnice, iní robia ručné práce alebo na izbe hrajú spoločenské hry a popri hre sa aj porozprávajú. Viacerí klienti radi lúštia rôzne typy krížoviek – švédske krížovky, osemsmerovky, sudoku. Mnohí majú svoje obľúbené televízne programy v rôznom vysielacom čase, ktoré nemôžu zmeškať a sledujú ich v súkromí svojich izieb.

Pár klientov zasa uprednostňuje individuálne prechádzky v blízkom okolí zariadenia. Ako sa hovorí: „Sto ľudí, sto chutí“ a platí to aj o trávení voľného času našich seniorov. Niektorí sa radi zúčastnia aj väčších spoločných podujatí, ale vedia si vychutnať aj ticho a súkromie svojich izieb, kde sa tiež môžu venovať svojim záľubám a koníčkom podľa vlastného uváženia.

Priložené fotografie